Pastellblauer's E12 avonturen

Voor alles niet E21 gerelateerd
Post Reply
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

uwbuurman wrote: Thu Nov 07, 2019 11:53 pm Schiebe hebe dach?
yup.


Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

En op zo'n koude november zondag als je niks beters hebt te doen, dan maar een setje drijfstangen balanceren.

ik heb ze op een totaal gewicht met maximaal 0.3 gram verschil van elkaar gekregen, op de "big end" en "small end" is het verschil zelfs maar 0,2 gram.
Geinig.
Vooraf zat er een verschil in totaal gewicht van 4,5 gram tussen zwaarste en lichtste, en de variatie in het gewicht was het grootst op de "small ends"

de bijgewerkte small ends:
Image

en big ends:
Image

en de meetresultaten:

drijfstang 1
Image

drijfstang 2
Image

drijfstang 3
Image

drijfstang 4
Image

drijfstang 5
Image

drijfstang 6
Image
Last edited by BertjeConti on Wed Nov 23, 2022 8:37 pm, edited 1 time in total.
Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
Peter V.
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 12128
Joined: Sun Mar 30, 2008 12:42 pm
My E21(s): '82 320/6
Location: Breda, Nederland

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Peter V. »

Nice
Gr Peter V.

.Some say he eats nuts and bolts for breakfast, all we know is he is called the carburetorman.

BMW E21, 1981 320/6 Ascot Grau.
BMW E85, 2004 Z4 2.5i Sterling Grau.
BMW F25, 2014 X3 xDrive 2.8i Space Grau.
User avatar
uwbuurman
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 19160
Joined: Fri Jun 12, 2009 4:49 pm
My E21(s): 1978 type 1 323i 5speed dogleg Polaris
Location: Ljouwert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by uwbuurman »

Lekker hoor!!
It's the man next door!

1978 BMW 323i
1980 BMW 528i maior restitutio
1987 BMW 325iA cabriolet
2015 BMW 320dA touring xDrive High Executive ///Msport
2016 BMW 420dA Gran Coupé
User avatar
Nick1984
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 1758
Joined: Fri Aug 15, 2008 6:08 pm
Location: Kasterlee Belgium

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Nick1984 »

vakwerk! :thumbsup
[img]https://i.imgur.com/NwLeGXT.jpg[/img]
User avatar
Jeroen
Site Admin
Posts: 29994
Joined: Tue Sep 14, 2004 12:23 pm
My E21(s): '81 323i Baur
Location: The Netherlands
Contact:

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Jeroen »

De Mazda CX-30 is de veiligste auto ter wereld. De compacte Japanse SUV behaalde de allerhoogste score tot nu toe tijdens de laatste ronde van de veiligheidstests bij het European New Car Assessment Programme (Euro NCAP)
Regards/groeten, Jeroen
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

Kijk, daar worden we blij van, mijn CX-30 is in de maak, we hebben gekozen voor alle mogelijke opties, wilde graag schuifkantel dak, en dat was alleen mogelijk op de meest luxe uitvoering met de skyactiv-x motor, een 2liter 180pk sterke benzine met revolutionaire compressie ontsteking.

Ik durf wel te stellen dat Mazda als een van de weinige merken nog is staat is aantrekkelijke auto's te ontwerpen zonder dat het een kermis van lichtstrepen en vouwen wordt.
Vooral het interieur/dashboard van de CX-30 spreekt mij heel erg aan.

Nog ff geduld.
Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
Jeroen
Site Admin
Posts: 29994
Joined: Tue Sep 14, 2004 12:23 pm
My E21(s): '81 323i Baur
Location: The Netherlands
Contact:

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Jeroen »

Eens, inderdaad een fraai product! Leuk man... en nu nog even geduld aub!
Regards/groeten, Jeroen
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

Hornenacht 2019, wat een nacht !!

Bij het schrijven van dit verslag is de rust inmiddels weder gekeerd en de Pastellblauer weer ontdaan van zijn vettig modderpak.

Image

Gisteren 16 November was het de nacht van de Hornenacht, lang naar uit gekeken, belangrijke afspraak op onze rally kalender.
Deze 46e editie was voor ons de 3e editie, na de grote blunder van vorig jaar hopen we er nu op dat het deze "blundervrij" zal blijven, maar of dat gaat lukken?

Zoals altijd is de startlocatie de Schuttershoeve in Weert en starten de eerste deelnemers vanaf 17:01, dan is het netaan donker, elke minuut 2 deelnemers uit verschillende klassen. met startnummer 12 Mogen we om 17:06 van start gaan.
We hadden voorgenomen niet eerst te gaan "intekenen" maar direct vertrekken om zo zoveel mogelijk vooraan in het deelnemersveld te blijven. Deel 1 bestaat uit 5 verschillende systemen waar we 2 uur en 3 kwartier te tijd voor krijgen.
We rollen er lekker doorheen, maar helaas wel veel bebouwde kom waar 30km/u de max is, en dat is met kromme tenen rijden. De eerste 3 systemen gaan eigenlijk wel lekker, alhoewel de omgeving die dit jaar gekozen is niet de mooiste/uitdagenste is.
Dan krijgen we een stuk bol-pijl op een industrie terrein waar er een fout in zit waarmee blijkbaar vele mee geworsteld hebben, achteraf bleek dat wij dat nog best snel maar niet foutloos opgelost hadden.
Dan nog een stukje pijlen rit met een geniepige herconstructie.
Daarna was het pauze met buffetdiner, dit jaar niet in Weert, maar in Stevensweert, met een wandeling van 10 min van parking naar de zaal (slecht!)

Deel 1 hebben we weten af te ronden met 9 minuten extra tijd en 2 fouten, één in de bol-pijl, en één in de pijlenrit waarbij de kortste route over een "wit" weggetje zou lopen, maar die witte weg was op onze kaart toch duidelijk groen, stja en groene wegen bestaan niet, en dat was zelfs de instinker van de oefenrit 4 weken geleden, gekke uitzetters ?!?

Na een uur verplichte pauze mochten we om 20:57 op pad voor nog eens 2 uur en 3 kwartier rally plezier. Nu verdeeld over 4 kaartlees systemen, met ook de beruchte visgraat.
Eerst een flinke sectie pijlen rit, daarin een paar keer verkeerd gereden, weg kwijt totdat na een klein uurtje het noodlot echt toe sloeg. Een losgeslagen boer, die schijnbaar boven de wet staat, naderde ons met groot licht met zijn "verrijker" (een soort heftruck voor op het land) en probeerde ons aan zijn lepels te spiezen. Petra helemaal van slag, doodsbang, zette de bmw in de R om even een stukje achteruit te kunnen om zo langs de verrijker door de berm te kunnen vluchten, maar BOEM, natuurlijk staat er al een andere deelnemer achter ons.
Toch lukt het haar om de spiezende boer te ontwijken en we zijn er vandoor. Ik zeg, de schade regelen we wel als we terug zijn.
Even verder stoppen om op adem te komen, achter ons is het een bende van jewelste, de boer heeft zij voertuig dwars over de weg gezet en laat er dus niemand meer door, achteraf horen we van andere deelnemers dat er met die boer totaal niet te praten viel, hij zal wel zwaar aan de drugs hebben gezeten. Hij heeft ook nog geprobeerd de Volvo waar we tegenop geknald waren op zijn lepels te scheppen. :screwy :screwy :screwy

Na een kwartier wachten is Petra over de ergste schrik heen en gaan we langzaamaan verder. Maar ik merk al dat ze totaal niet meer geconcentreerd is, en eigenlijk alleen nog maar naar huis wil. We moeten nog 2 uurtjes, en dat word dus zwaar voor ons allebei.
De pijlenrit ronden we af met 1 fout, daarna de beruchte visgraat, hierbij is concentratie voor de bestuurder van uiterst belang. Het lukt ons toch nog hier foutloos doorheen de gaan, maar wel erg langzaam.
Dan nog een flink stuk baril, met moeilijke herconstructies, dit blijkt achteraf voor ons de nekslag te zijn, tot nu stonden we nog eerste maar met 4 fouten in dit deel is het gedaan, de aanrijding met boer en deelnemer blijkt dan toch zijn tol te eisen.
Als laatste nog een stukje punten vrij tot aan de finish, het lijkt erop dat we toch nog binnen de 30 minuten straftijd blijven ondanks dat Petra totaal niet meer aan te sporen is gas te geven (snap ik ook wel hoor).
Met nog een foutje erbij en 25 minuten aan de broek zijn we om 00:06 terug bij de Schuttershoeve. Ik lever de kaart in (op dat moment hebben we nog geen idee hoe goed of slecht we het gedaan hadden) en breng Petra daarna naar huis, dan ga ik nog alleen terug voor bijkletsen en prijsuitreiking, hoop op een podium was natuurlijk allang vervlogen, en kampioenschap ook om zeep.

Eerst even de deelnemers van de Volvo 240 opzoeken waar we tegenop geknald zijn, gelukkig begripvolle mensen die ook uit Weert komen, dus spreken we af dat we de schade afhandeling de volgende dag doen. Oh ja alleen de volvo heeft schade, de Pastellblauer is er vrij van gebleven door de trekhaak die als buffer gediend heeft.

Onder het genot van een welverdiende Karmeliet praten we bij met mede deelnemers waarbij de boer toch wel het hoofd onderwerp blijkt te zijn.
Tegen half twee zijn de punten geteld en blijkt dat we ondanks alle tegenslag toch nog de 2e plaats hebben weten te behalen.

Een 2e plaats met gemengde gevoelens, die ons lang zal blijven heugen. Ook dat hoort erbij!!

Image

Binnenkort zullen de fotografen hun beeldmateriaal wel publiceren en plaats ik hier de mooiste eruit.
Last edited by BertjeConti on Wed Nov 23, 2022 8:36 pm, edited 1 time in total.
Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
uwbuurman
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 19160
Joined: Fri Jun 12, 2009 4:49 pm
My E21(s): 1978 type 1 323i 5speed dogleg Polaris
Location: Ljouwert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by uwbuurman »

Was dat niet vorig jaar dat je ook een boze boer had?? Ik zou aangifte doen bij de politie van bedreiging. Wat een mafkees.

Maar wel tweede prijs en dus zonder die klojo waren jullie eerste geworden. Gefeliciteerd!!!
It's the man next door!

1978 BMW 323i
1980 BMW 528i maior restitutio
1987 BMW 325iA cabriolet
2015 BMW 320dA touring xDrive High Executive ///Msport
2016 BMW 420dA Gran Coupé
User avatar
Jeroen
Site Admin
Posts: 29994
Joined: Tue Sep 14, 2004 12:23 pm
My E21(s): '81 323i Baur
Location: The Netherlands
Contact:

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Jeroen »

De stikstof was zeker naar z'n hoofd gestegen?! Zeker aangifte doen en aansprakelijk stellen voor de schade. Maar bovenal, waanzinnig, dat soort geestelijk gestoorden, hoop dat de organisatie daar ook wat mee doet. Ook de officiële NHRF/KNAF rally's hebben ermee te maken wat oa heeft geleid tot het einde van de Nederland Rally in Barneveld en omgeving, daar stonden hele groepen boeren gewoon bierflessen op de KP kapot te gooien net voor een bocht, helaas vond onze hermandad dat allemaal erg spannend dus volgens mij is er nooit iemand voor aangepakt, maar ze hebben hun doel bereikt, het evenement is om zeep. Maar zoiets kun je rustig als een poging tot doodslag zien.

Je hebt er allemaal niks aan, je avond is om zeep, je concentratie verbroken, maar uiteindelijk hebben jullie het hoofd toch knap koel gehouden en eruit gehaald wat erin zat, daarvoor alle respect! Hopelijk blijven jullie verder verstoken van dit soort debielen.
Regards/groeten, Jeroen
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

uwbuurman wrote: Sun Nov 17, 2019 8:29 pm Was dat niet vorig jaar dat je ook een boze boer had?? Ik zou aangifte doen bij de politie van bedreiging. Wat een mafkees.

Maar wel tweede prijs en dus zonder die klojo waren jullie eerste geworden. Gefeliciteerd!!!
Das was in Juni bij de 6 uren van Breda, daar had een boer gewoon de weg gebarricadeerd met een sjofel, niet echt bedreigend, maar wat gisteravond gebeurde was wel bedreigend.

Organisaties kunnen er niets aan doen om dit soort mafkezerij te voorkomen, voor elke rally zijn altijd vergunningen verleend door de betreffende gemeentes.
Maar daar heeft de politie dan zelfs geen weet van.

Ik snap het niet, gisteren waren er bij een verplichte geheime snelheidscontrole door de organisatie slechts één deelnemer betrapt op een snelheidsovertreding, op de kaarten wordt overal bebouwde kom als 30km/u zone aangegeven, ook als je daar werkelijk 50km/u mag. Wij sukkelen daar dan met z'n allen met 30 doorheen, en worden dan ingehaald door locals en scooters.

Ja, onze auto's maken over het algemeen iets meer lawaai dan de moderne meuk, maar allemaal binnen de wet. Ik heb werkelijk geen idee wat die boeren bezielt.

Waarom gaan ze niet op zaterdag morgen met hun trekker over het lokale voetbalveld ploegen om daar het sport spel van de kinderen te bederven?

Dit zijn wel de momenten waarbij je overweegt een andere hobby/sport te gaan zoeken.

Aangifte doen, tsja dat is lastig, het was overigens deze keer in België, en dan voelt aangifte doen al helemaal nutteloos.

Volgens mij denkt een boer dat alles wat hij kan zien ook van hem is.

We gaan wel de organisaties vragen een copy van de vergunningen in de roadbooks op te nemen, dan heb je tenminste iets onderweg om politie of boer mee te overtuigen.

Snel vergeten en weer verder, er staan immers nog veel leuke rally's en ritten op onze agenda.

A.s. woensdag avond gaan we een cursus "kaartlezen op grote schaal" volgen als voorbereiding op de Horneland Rally.
En komend weekend staat de Moustache Classic op het programma, een rally verdeeld over 2 dagen.
Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
BertjeConti
E21 Mad
Posts: 3120
Joined: Mon Nov 04, 2013 9:49 pm
My E21(s): E12 520-6
Location: nederland , Weert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by BertjeConti »

Oh ja, er zaten gisteravond zulke slechte leem/klei wegen in de route, waardoor er een dikke laag van die troep zich tussen motor en carter bescherming had opgehoopt, ook in de wielkasten zat een enkele cm's dikke laag van die troep vastgebakken.

Ik denk dat we nog nooit zoveel tegen de grond geklapperd zijn als gisteravond, echt beroerd slechte wegen gehad.
Image
Megasquirted '77 E12 520-6

Aspen Silver '96 E39 523i
User avatar
uwbuurman
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 19160
Joined: Fri Jun 12, 2009 4:49 pm
My E21(s): 1978 type 1 323i 5speed dogleg Polaris
Location: Ljouwert

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by uwbuurman »

BertjeConti wrote: Sun Nov 17, 2019 11:13 pm Oh ja, er zaten gisteravond zulke slechte leem/klei wegen in de route......

Ik denk dat we nog nooit zoveel tegen de grond geklapperd zijn als gisteravond, echt beroerd slechte wegen gehad.
En dat waren alleen nog maar de Belgische snelwegen...
It's the man next door!

1978 BMW 323i
1980 BMW 528i maior restitutio
1987 BMW 325iA cabriolet
2015 BMW 320dA touring xDrive High Executive ///Msport
2016 BMW 420dA Gran Coupé
User avatar
Peter V.
E21 VIP
E21 VIP
Posts: 12128
Joined: Sun Mar 30, 2008 12:42 pm
My E21(s): '82 320/6
Location: Breda, Nederland

Re: Pastellblauer's E12 avonturen

Post by Peter V. »

Mooi resultaat in ieder geval.

Je gaat het steeds vaker horen dat de lokale mensen zulke evenementen "beu" zijn om wat voor reden dan ook.
Gr Peter V.

.Some say he eats nuts and bolts for breakfast, all we know is he is called the carburetorman.

BMW E21, 1981 320/6 Ascot Grau.
BMW E85, 2004 Z4 2.5i Sterling Grau.
BMW F25, 2014 X3 xDrive 2.8i Space Grau.
Post Reply