Vandaag om 7u de BMW weer aangeslingerd voor 1000km naar Göteborg. De laatste tijd wordt 'ie warm als het buiten warm is, dus in de file voor Kopenhagen de verwarming maar even aangezet. Misschien dat de naald stabiel zou worden ergens op 3/4, maar ik wilde het er niet op gokken. En de motorkap waaide open, dat is me nu al twee keer gebeurd. Maar goed dat het niet gebeurde op een van de bruggen: In elk geval weer iets te doen volgende week. Ben wel blij dat het hierbij bleef.
Aangekomen in Göteborg maar even in stijl geparkeerd:
Terug van anderhalve week dikke pret. Gelijk na de Sharknose afgezakt naar het zuiden, een weekje Alpen, dan de GPAO waar we bijna letterlijk vorstelijk ontvangen werden en hebben mogen genieten van mooie races en veel gezelligheid. Met z'n tweeën nog even een klein rondje toe, Gueux, Champagne, etc. En dan gewoon dat oude hok probleemloos thuis wegzetten na 3.500 km. Probleemloos? Als het malheur beperkt is gebleven tot een lampje en een half litertje olie kun je dat wel zo zeggen lijkt me. Dikke proficiat voor iedereen die heeft meegedaan en die dit heeft mogelijk gemaakt. Verslag ga ik zsm aan beginnen, en uiteraard met veel foto's. Voor nu alleen maar even een paar teasers...
Niet vandaag, maar afgelopen week; allereerst een project wat lang stil lag weer opgepakt. De passagier-stoel van de E32 die helemaal uit het lood stond. De oorzaak was dat een van de stelkabels van de elektrische verstelling uit de motor geschoten is waardoor de ene kant wel omhoog ging en de andere niet. Dit is echt een tering-klus, ook omdat de gehele stoel uit elkaar moest. Maar goed, inmiddels zijn alle verstelmechaniekjes weer met elkaar uitgelijnd, de omhulling van een tweetal stelkabels iets ingekort opdat de stalen kern nu wek in de motor blijft zitten. De elektrische verstelling van het is inmiddels ook getest, wel zo handig voordat al die koeienhuidjes weer worden teruggeplaatst.
Maandagavond hebben we de beide achterbanden van de E34S vervangen door de hagelnieuwe nieuwe Michelin PS2’s. Helaas hebben beide nieuwe banden een verschillende productieweek, maar een week uit elkaar is niet zo dramatisch, vooral omdat ze wel kakelvers zijn en een N-codering hebben, ofwel de door Porsche voorgeschreven stijvere wangconstructie. Bij het uitbalanceren merkten we meteen de voordelen, uitbalanceren was appeltje eitje, voor het balanceren zat er 10gr onbalans in en uiteindelijk hoefden we slechts een enkel loodje te verwijderen om op 1gr onbalans te komen.
Tegelijkertijd hebben we ook de olie ververst. Die had weliswaar maar net 5460km achter de kiezen, maar was wel zeven jaar oud; maar in de afgelopen zes jaar zijn er amper 449km daarvan afgelegd, daarvan ruim 200km van en naar de Sharknose in Barneveld. Daardoor zou enige vorm van condensatie er wel uit moeten zijn, maar om een zuiver oliesample te nemen heb ik de motor voor het aftappen van de oude olie eerst op bedrijfstemperatuur gebracht. Dit is de eerste keer dat ik voor deze auto (E34S) een olieanalyse laat uitvoeren, dus ik ben benieuwd naar de resultaten, vooral om het vervolgprogramma van deze auto te bepalen.
Zeker nadat ik vorig jaar de gaskleppen gesynchroniseerd heb merk ik dat de E34S veel beter vanuit lage toeren oppakt dan voorheen. Wel duidelijk is dat de 25-jaar oude carter-pan pakking nodig aan vervanging toe is., maar dat wil ik nu eigenlijk nu niet doen, eerst de resultaten van de olieanalyse afwachten en de motor spoelen met de laatste voorraad TWS voordat ik naar de Mobil1 variant overstap. Inmiddels staat er voor de E34S eigenlijk niets meer in de weg om mee te nemen naar de Eiffel. Dus medio Juli / Augustus de klepjes even stellen en de vacuum-sync gelijktrekken en wat nieuwe remvloeistof, dus dan heb ik de keus tussen de E28S en de E34S.
Vrijdag komt Stein weer langs voor een hertaxatie van de E28S (gedwongen door de markt; tweede keer in een jaar tijd) en de 944 van Marco.
Last edited by raymondw on Fri Jun 12, 2015 10:11 pm, edited 1 time in total.
Staan de alarmlichten van de beemer te knipperen. ???????
Er is niemand aan de auto geweest, dus Knopje vanzelf uitgesprongen, het moet toch niet gekker worden.
Dat je daar van op kijkt :p
I took the corner at high speed, came in the ditch, drove straight through a garden, flipped over 4 times and then I lost control of my steering-wheel!
Vanmiddag was het alweer, ik was niet thuis maar vrouwlief heeft de alarmlichten weer uit gekregen.
Zijn deze schakelaars hier berucht voor?
En is er een oplossing?
Ik moet er niet aan denken als we eens een keer een paar weken van huis zijn en dan weer die alarmlichten aan springen.
leuk voor de buren !
Gelukkig een goede accu want die is van v.....
Bedenk ik me net dat ik 10 jaar geleden een rotte e12 had gekocht voor de 5 bak. Daarvan liggen nog wat kleine spulletjes in de schuur. En jawel hoor, er zit ook nog een goed werkende 'hazard switch' bij.
Gisteren de e12 gewassen, vandaag was de e21 aan de beurt.
Ook heb ik de 14'' terug opgelegd, staat beter zonder verlaging vind ik zelf.
Oh ja, het kleurverschil tussen motorkap en de rest is ook opgelost.
grt Remy
BMW e21 M315 1983 75pk+ 110Nm+ Double WEBER DCOE 40
BMW e21 323i ED. S 1982 143pk 190Nm
BMW e12 M535i 1980 218pk 310Nm
BMW e91 318d 2009 190pk 411Nm
FORD Focus 1.8TDci 2010 115pk 300Nm